Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Të Dielën, 28 Mars, artisti Frykk vjen për platformën Rave dhe WMF Live Session.

Muzikë  |  23.03.2021 Ora 18:06   

Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional.

FRYKK artisti i talentuar nga Sofia performon në edicionin e rradhës.

I lidhur thellë me kulturën e muzikës elektronike, Frykk po zhvillon vazhdimisht në identitetin e

 muzikës. Projekti i tij i parë duo  ishte pjesë e lëvizjes Metropolis, dhe për disa vite tani, ai ka punuar në identitetin e tij të ri, duke synuar të frymëzojë të tjerët dhe të krijojë lidhjen midis publikut.

muzika e Frykk është minimal, house, electro dhe Breakbeat.  Duke punuar në projekte të shumta dhe bashkëpunime, Dimityr filloi një lëvizje të re- TheGuild Community - i përqendruar në skenën muzikore Bullgare, duke u përpjekur të evoluojë, kultivojë dhe përhap kulturën.

Dimityr Borisov, Frykk ose Mitko, audienca Bullgare nuk heziton të perceptojë

atë si një shtyllë kryesore. Frykk vazhdon të bëj punë të palodhur për muzikën.

Mundësin për ta shijuar muzikën e FRYKK e keni këtë të diel nga ora 21:00 në platformën e Rave dhe Win Music freedom Ks si dhe në faqen zyrtare  Radio Plus në facebook.

 

Mos mungoni!


Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing