Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

George Clooney do të jetë narratori I dokumentarit “Never Stop Dreaming:The Life and Legacy of Shimon Peres”

Film  |  21.03.2018 Ora 10:55   
Aktori George Clooney do të jetë narratori I filmit dokumentarë nga Moriah Films “Never Stop Dreaming:The Life and Legacy of Shimon Peres”.

Ky është filmi I 16-të me rradhë dokumentar që vjen nga qendra Somon Wiesenthal në Los Angeles. Kompania prodhuese ka gjeneruar dokumentarë të përqëndruar kryesisht në eksperiencat e qifutëve si dhe jetën bashkëshortore të njeriut.

Dy nga filmat dokumentarë si “Genocide” dhe “The Long Way Home” kanë fituar dy herë cmimin e Akademisë për dokumentarin më të mirë. Nëntë muaj para se të vdiste, vitin e kaluar, 92 vjeqari Peres I kishte kërkuar Moriah Films  që të krijonte një dokumentar për historinë e jetës së tij.

“Never Stop Dreaming” përfshinë intervista me Presidentin Clinton, Presidentin George W Bush, Presidentin Obama, kryeministrin britanik Toni Bler si dhe Barbara Streisand. Filmi dokumentarë do të dalë më vonë gjatë këtij viti./radoplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing