Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha dhe Dua Lipa do të performojnë në festivalin “Lollapalooza 2018” (Foto)

Muzikë  |  22.03.2018 Ora 8:35   
“Lollapalooza” është festival i muzikës, i cili mbahet çdo vit në Grant Park, në Chicago, SHBA, ku për katër ditë më rradhë performojnë artistë të njohur botëror të muzikës rock, alternative rock, heavy metal, punk rock, hip hop, dhe muzikë elektronike, shkruan Radio Plus.
 
Lollapaloza 2018 këtë vit do të mbahet nga 2 deri më 5 gusht dhe tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e artistëve, të cilët do të performojnë përgjatë netëve të këtij festivali të famshëm.

Në mesin e këngëtarëve më të famshëm botërorë janë edhe dy këngëtaret me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Artistë të njohur të cilët do të performojnë në këtë festival janë: The Wekend, Bruno Mars, Logic, Post Malone, Lil Uzi Vert, Camila Cabello, Khalid, Gucci Mane etjerë. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing