Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Emma Tammi caktohet regjisore e filmit "Dollhouse"

Film  |  18.06.2021 Ora 8:34   
Emma Tammi do të drejtojë filmin “Dollhouse”, projekt ky i Selena Gomez.
 
Filmi do të jetë zhanrit triller-horror.
Skenari i shkruar nga Michael Paisley, një triller psikologjik në frymën e Black Swan, është vendosur në botën e modës të New York City.
 
Tammi më parë drejtoi horror-trillerin e IFC “Midnight The Wind”, si dhe episodet e “Hulu’s Into the Dark”.
 Ajo gjithashtu drejtoi të gjitha dhjetë episodet e podcastit audio “The Left Right Game”, me protagonist Tessa Thompson/
 
"Emma është një nga regjisorët më të ndritshëm dhe të ardhshëm në zhanër", tha Adam Fogelson, kryetar i Grupit Motion Picture STXfilms.
 
 “Ajo ka një ndjenjë të jashtëzakonshme të historisë, ritmit dhe kohës që përputhet njësoj nga syri i saj për pamje të paharrueshme. Ne e duam që ajo të marrë këtë material dhe jemi të kënaqur që po e zhvillojmë atë me të”, ka shtuar ai.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing