Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shqipëria gati për Norvegjinë, Panucci cakton formacionin

Sport  |  26.03.2018 Ora 17:06   
Sot kuqezinjtë zhvilluan seancën e fundit stërvitore para testit me Norvegjinë, të gjithë në dispozicion të Panuccit që ka një grup të plotë dhe pritet të hedhë në fushë një Shqipëri sulmuese, shkruan RadioPlus.
Moduli është ai i paralajmëruar 4-3-3, por për sa i përket emrave priten ndryshime në krahasim me formacionin e provuar pak ditë më parë në ndeshjen e kontrollit. Dy përfaqësueset evropiane do të përballen njëra me tjetrën me fillim nga ora 19:00 në ‘Elbasan Arena’.

Shqipëria në përbërjen e saj do të vendos modulin 4-3-3 sulmues me këta fubtollistë:

Portier: Strakosha
Mbrojtje:Hysaj-Ajeti-Mavraj-Aliji
Mesfushë: Xhaka-Ramadani-Qaka
Sulm:Roshi-Sadiku-Grezda.

Është kjo Shqipëria që pritet të zbresë në fushën e Elbasan Arena, në sulm për të konfirmuar progresin drejt objektivave të rëndësishëm, Nations League dhe eleminatoret e Euro 2020.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing