Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Josh Lucas pjesë e filmit të ri “Lilly”

Film  |  27.08.2021 Ora 8:02   
Josh Lucas i është bashkuar kastit të filmit të ri “Lilly”.
 
Aktori 50 vjeçar është bashkuar me Thomas Sadoski dhe Patricia Clarkson në trillerin politik të bazuar në jetën e Lilly Ledbetter, një aktiviste në luftën për paga të barabarta për gratë në Shtetet e Bashkuara.
 
Filmi eksploron koston e vënies së jetës së dikujt në vijë në përpjekje për drejtësi.
 
Në zemër të filmit është romanca midis Lilly (Clarkson) dhe burrit të saj Charles (Lucas), i cili qëndroi pranë gruas së tij pavarësisht sfidave kërcënuese për jetën dhe grindjeve familjare.
 
Thomas do të luajë rolin e Jon Goldfarb, avokat i të drejtave civile që mbikëqyri betejat ligjore të Ledbetter.
 
Rachel Feldman po drejton filmin nga një skenar i shkruar nga Adam Prince.
 
Filmi do të prodhohet nga J. Todd Harris, Kelly Ashton, Simone Pero, Christine Schwarzman dhe Kerianne Flynn në bashkëpunim me Thomasville Pictures.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing