Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Michael Keaton dëshiron të drejtojë më shumë filma

Film  |  30.08.2021 Ora 8:11   
Michael Keaton ka thënë se dëshiron të drejtojë më shumë filma.
 
 Ylli i “Birdman”, bëri debutimin e tij si regjisor me dramën “The Merry Gentleman” të vitit 2008, në të cilën ai luajti së bashku me Kelly Macdonald.
 
Ai tha se i pëlqente të qëndronte pas kamerës dhe shpreson ta bëjë këtë përsëri në të ardhmen.
 
"Aty ku kam qenë vërtet dembel. Kjo është mëkat sepse më pëlqeu shumë regjia. Kam pasur më shumë se disa mundësi, janë 50 njerëzit që mund ta bëjnë këtë më mirë se unë mund ta bëj. Por unë duhet të kisha qenë më ambicioz për këtë”, tha Keaton për The Hollywood Reporter.
 
Sipas botimit, kandidati për Oscar ka zgjedhur një artikull të The New York Times rreth miliarderëve që përgatiten për apokalipsin dhe po zhvillon një satirë të bazuar në të me Adam McKay.
 
Edhe pse Keaton ka qenë "dembel" në gjetjen e projekteve, ai sjell një intensitet në karrierën e tij të aktrimit dhe i pëlqen të angazhohet plotësisht në çdo pjesë.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing