Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Del në ankand piktura e vitit 1888 "Meules de blé" nga Vincent van Gogh

Kulturë  |  19.10.2021 Ora 17:11   
Mbi një shekull që kur u pa për herë të fundit në publik, një pikturë e Vincent van Gogh, e kapur dikur nga nazistët, po shkon në ankand. Piktura e njohur si "Meules de blé" apo "Grumbujt e Grurit", përshkruan gratë që punojnë në fushat e Arles në Francë, dhe pritet të shitet deri në 30 milion dollarë. Piktura e Van Gogh vjen nga viti 1888, pasi ai u shpërngul në fshatrat francezë në periudhën e shëndetit të tij të dobët.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing