Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Këta janë futbollistet më të paguar për sezonin 2021-2022

Sport  |  22.10.2021 Ora 11:28   
Nuk është sekret që futbollistët elitë paguhen mirë për talentet e tyre dhe lojtarët nga Liverpool, Manchester United dhe Real Madrid janë ndër 10 yjet me të ardhura më të larta në botë.

Forbes publikon një listë vjetore të sportistëve më të paguar në të gjitha sportet dhe futbollistët shfaqen rregullisht në nivelet e larta të tij. Si gjithmonë, ka disa emra përfshirja e të cilëve vjen si befasi dhe disa që nuk janë aspak surprizë. Lionel Messi ka qenë figura kryesore për disa vite, por Cristiano Ronaldo e ka kaluar atë në listën e këtij viti.Të dy lojtarët nënshkruan kontrata të reja me klube të reja gjatë verës, por miratimet e Ronaldos i japin atij avantazh ndaj konkurrentit të tij të gjatë.

Neymar mbetet në vendin e tretë dhe fiton mbi dyfishin e asaj që bashkëlojtari i PSG-së Kylian Mbappe merr në shtëpi çdo vit, ndërsa hajmali i Liverpool-it, Mohamed Salah është jashtëzakonisht i popullarizuar në vendin e tij, Egjiptin dhe një kontratë e re me Liverpool-in e çon atë në top pesëshen këtu.

Trashëgimia e shpenzimeve të tepërta të Real Madridit mund të shihet nga prania e Gareth Bale dhe Eden Hazard në top 10 dhe Paul Pogba mund të jetë një nga ata që duhet mbajtur në sy për listën e vitit 2022 nëse ai largohet nga Manchester United verën e ardhshme.

Më Poshtë është lista e top dhjetë lojtarve më të paguar në botë


1. Cristiano Ronaldo 108 Milion €

2. Lionel messi 95 Milion €

3. Neymar.Jr 82 Milion €

4. Kylian Mbappe 37 Milion €

5. Mohamad Salah 36.5 Milion €

6. Robert Lewandowski 30 Milion €

7. Andres Iniesta 30 Milion €

8. Paul Pogba 29.5 Milion €

9. Gareth Bale 27.8 Milion €

10. Eden Hazard  24.9 Milion €
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing