Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Madonna me 850 milionë dollarë në arkën e saj, nuk paguan njerëzit që punojnë për të dhe “artin”e saj!

Muzikë  |  24.11.2021 Ora 10:12   

Superylli i muzikës pop Madonna është nën kritika përsëri, pas një postimi në Instagram në të cilin ajo pretendonte se i detyronte punonjësit e saj të punojnë falas… që ne mendojmë se teknikisht i bën ata vullnetarë.

 Legjenda e muzikës, e cila thuhet se ka një vlerë  prej 850 milionë dollarësh, postoi: 

 "Krenare për bashkëpunimin tim me @stevenkleinstudio For @vmagazine  e ditur kjo gjë  përkundër të gjithave," shkroi ajo.  “Dhe me shumë mbështetje nga njerëzit jo-artistë që vazhduan ta shtynin mbrapa dhe me faktin që e bëmë me buxhet pothuajse zero, ne mundëm të bënim ART!  Arti nuk ka vdekur nëse ke forcë të luftosh për atë që beson.”

 “Faleminderit të gjithëve që na mbështetën dhe flinin në divane dhe punuan me orë të gjata dhe falas,  të gjitha për të mbështetur zonjën  e cila është këtu jo vetëm për të prishur qetësinë, por për të mbajtur gjallë Artin, ju dërgoj të gjithëve një puthje të madhe,” përfundoi ajo.

 Kështu shumë nga ndjekësit e Madonna-s shprehën menjëherë kritika për komentet, duke vënë në dukje se me pasurinë e saj të madhe, askush në ekipin e saj nuk duhet të mbetet pa pagesë.

 “Të flesh në divane dhe të punosh FALAS për të mbështetur zonjën X????  Nuk mund ta besoj!!!!!!  Na vjen keq por #madamex është arritur!!  Ajo duhet të mbështesë talentin e artistëve  në zhvillim,” shkroi një përdorues. 

O zot nëse ju si Madonna keni buxhet pothuajse zero, nuk e di se çfarë shprese ka për artistë të panënshkruar si ne, "ka shkruar një tjetër. 

 “Pra, në thelb ju jeni një multi-milionere dhe prisni që njerëzit të punojnë falas për t'ju mbështetur?  Vetëm sepse ju e quani art, ata nuk paguhen, "shkroi një komentues tjetër. 

 “Përkufizimi i shfrytëzimit = njerëzit që punojnë për ju falas në emër të ‘artit’,” ishte komenti tjetër. 

Komentues të tjerë kundërshtuan një imazh të Steven Klein duke mbajtur një thikë në fytin e Madonës, duke pretenduar se ajo promovon dhunën ndaj grave.

 Deri në këtë moment, këngëtarja nuk ka komentuar më mbi postimin, i cili mbetet  ende aktiv në llogarinë e saj në Instagram.

Madonna, nuk është e panjohur për polemika, ajo ka zemërusr fansat e saj së fundmi, për një sërë deklaratash ndezëse.  Në fillim të këtij viti ajo sulmoi "anulimin e kulturës" si një formë censurimi.  Ajo gjithashtu mbrojti anti-vakserët mes bllokimeve të vazhdueshme nga COVID-19, krahasoi komedianin transfobik Dave Chappelle me aktivistin LGBTQ James Baldwin dhe e krahasoi kujdestarinë e Britney Spears me "skllavërinë".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing