Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Matthew McConaughey nuk do të kandidojë për guvernator të Teksasit në vitin 2022

Film  |  29.11.2021 Ora 8:19   
Matthew McConaughey ka vendosur të mos kandidoj për t'u zgjedhur guvernatori i ardhshëm i Teksasit.
 
Aktori  tha të dielën përmes një video të postuar në llogarinë e tij zyrtare në Twitter se tashmë e ka marrë vendimin.
 
“Gjatë dy viteve të fundit, unë kam punuar për përgjigjen e pyetjes se si mund të jem më i dobishëm në këtë jetë në vijim… ​​Një kategori shërbimesh që kam eksploruar është politika. Unë kam menduar për një kandidim për guvernator të Teksasit”, thotë McConaughey në video.
 
“Është një rrugë përulëse dhe frymëzuese për të medituar. Është gjithashtu një rrugë që unë po zgjedh të mos e ndjek në këtë moment.Unë do të vazhdoj të punoj dhe të investoj bujarinë që kam duke mbështetur sipërmarrësit, bizneset dhe fondacionet që besoj se janë liderë, institucione që besoj se po krijojnë shtigje që njerëzit të kenë sukses në jetë”,  vazhdon ai.
 
Aktori kishte folur më herët të mundshme në garën e guvernatorit të shtetit të tij në vitin 2022.
 
 Gjatë muajve të fundit, McConaughey nuk kishte filluar të organizonte mbledhje serioze fondesh për të mbështetur përpjekjet e tij politike. Vendimi i aktorit vjen pak më shumë se dy javë përpara afatit të qeverisë së shtetit më 13 dhjetor për të hyrë në garë.
 
McConaughey nuk kishte deklaruar kurrë nëse do të kandidonte për post me një parti politike apo si i pavarur. një mister që tani ka të ngjarë të mbetet pa përgjigje.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing