Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha shumë e lumtur me sukseset e saj të fundit (Foto)

Muzikë  |  10.04.2018 Ora 11:30   
Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha pas lansimit të këngës "Push Back" në bashkëpunim me këngëtarët e njohur amerikanë, Ne-Yo, dhe Stefflon Don, dhe paralajmërimit të albumit debutues, ka radhitur sukseset e saj më të mëdha të cilat i ka shënuar vetëm kohën e fundit, shkruan Radio Plus.

Përmes një postimi në Instagram, Bebe Rexha ka radhitur pesë sukseset e saj të fundit, duke filluar prej paralajmërimit për albumin e ri “Expectations”, certifikimit 3 herë platinium të këngës “Meant To Be” në bashkëpunim me Florida Georgia Line, certifikimit platinium të këngës “I Got You”,  tutje “Meant To Be” është edhe kënga më e susksesshme në AUS Radio për vitin 2018, dhe sukses tjetër i madh në listën e Bebe Rexhës është së për 19 javë resht kënga “Meant To Be” ka qendruar numër 1 në toplistën e muzikës country në Billboard.

Albumi debutues  “Expectations” nga Bebe Rexha do të publikohet këtë të premte më 13 prill. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing