Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora shkëlqen në “Germany’s Echo Awards”

Muzikë  |  13.04.2018 Ora 9:32   
Mbrëmë në Berlin është mbajtur ceremonia “Germany’s Echo Awards”, një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës në Gjermani, e cila shpërblen artistët më të sukseshëm dhe më me ndikim në industrinë muzikore gjermane dhe atë ndërkombëtare, shkruan Radio Plus.

E në mesin e artistëve të cilët kanë performuar në këtë ceremoni, ishte edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, e cilia fillimisht u paraqit shumë e veçantë në tapetin e kuq, më një fustan ngjyrë të gjelbër nga Dolce Gabana, e më pas Rita u paraqit edhe më e veçantë në skenën e “Echo Awards”, ku performoi hitet e saj"Anywhere" dhe "For You" bashkë me Liam Payne.

Përveç performancave, Rita Ora ishte e nominuar edhe në kategorinë “Artisti më i mirë ndërkombëtar”, ku në këta kategori ishte në konkurrencë me Dua Lipa, Taylor Swift, Pink dhe Camila Cabello, por që këtë çmim e mori këngëtarja e famshme Pink, me albumin e saj të fundit “Beautiful Trauma. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing