Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“First Man” filmi I regjisorit Damien Chazelle pritet të jetë një super hit

Film  |  16.04.2018 Ora 11:02   
Kur u tha se regjisori Damien Chazelle do të bashkëpunojë me aktorin Ryan Gosling për të sjellë në jetë tregimin e njeriut të parë në hënë Neil Armstrong, shumë e menduan si një projekt të mërzitshëm, por që këtë gjë e ka hedhur poshtë skenaristi dhe producenti Josh Singer .

Josh I cili ka fituar një cmim Oskar për bashkëskenarist në “Spotlight”, në një intervistë të fundit ka folur edhe për filmin e ri të Damien “First Man”.  “Damien ka një vizion të qartë mbi atë se qfarë është duke bërë, ky do të jetë një film 100% mission, ka të bëjë me shkuarjen në hënë përmes syve të djaloshit që shkoi atje.

Nëse zemra nuk fillon të ju rrah shumë shpejt, nëse ju nuk do të mbaheni për anësoret e ulëseve tuaja gjatë shikimit të filmit, unë do të jem I shokuar “ – ka thënë ndër të tjera Josh Singer. “First man“ film I zhanrit  biografi-dramë-histori  do të ketë premierën në SHBA më datën 12 tetor të këtj viti. /radioplus/.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing