Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gjendet i vdekur Dj i njohur Avicii

Muzikë  |  20.04.2018 Ora 19:55   
Dj i njohur suedez, me famë botërore, Avicii është gjetur i vdekur në Muscat, Oman, shkruan Radio Plus.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditura mediat e huaja.

I lindur si Tim Bergling, Dj i njohur ishte 28 vjeq.

Bashkëpunëtorja e Aviciit, Diana Baron e ka dhënë lajmin për vdekjen e tij  duke treguar se të gjithë familjarët dhe miqtë janë të shokuar nga lajmi dhe  ka kërkuar që familja të lihet e qetë dhe të respektohen momentet e tyre të rënda, në të cilat janë duke kaluar.

Avicii së fundmi bashkëpunoi edhe me Rita Ora-n për këngën e suksesshme “Lonely Together” . /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing