Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora tregon se nga cilat këngëtare inspirohet

Muzikë  |  23.04.2018 Ora 10:48   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora gjatë gjatë një interviste të ralizuar të shtunën në Coachella për “Entertainment Tonight”, ka treguar se nga kush inspirohet për të bërë muzikë dhe për të aktruar, shkruan Radio Plus.

“Përveç Beyonce, e cila jo më kot cilësohet si “Queen B”, është Jennifer Lopez, ajo që më frymëzon për të punuar. Ajo punon fort në atë që bën dhe kjo më pëlqen. Pikërisht kështu dua të veprojë dhe unë”, ka thënë Rita Ora.

Përveç muzikës, Rita Ora është angazhuar edhe në kinematografi, ku e kemi parë në filmat “50 Shades” dhe së shpejti do të jetë protagoniste e aventurave në ekran në filmin “Pokemon”. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing