Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Benedict Cumberbatch - " nuk luaj më në filmat ku aktoret femra paguhen më pak"

Film  |  15.05.2018 Ora 10:19   
Ai ka treguar se është një super aktor, me rolet e tija në filmat si "The Imitation Game", "12 Years A Slave" e të tjerë, ndërsa tani aktori Benedict Cumberbatch, ka thënë se më nuk do të nënshkruajë asnjë kontratë filmi, nese aktoret femra në po të njejtin film, paguhen më pak se ai.

Aktori tashmë 41 vjec, ka thënë kështu gjatë premierës së serisë së tij më të re televizive "Patrick Melrose", ku luajnë aktore të mrekullueshme si  Allison Williams, Jennifer Jason Leigh dhe Celia Imrie.

Benedict ndër të tjera ka thënë se paga e njejtë për aktorë dhe aktore, është një parim qëndror i feminizmit./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing