Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa së shpejti me këngë të re

Muzikë  |  25.05.2018 Ora 10:53   
Shumë shpejt këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa do të jetë pjesë e e projektit “Silk City”, një projekt muzikor tashmë i publikuar, nga Diplo dhe Mark, shkruan Radio Plus.

Diplo dhe Mark Ronson tashmë kanë publikuar këngën e tyre të re “Only Get Better” si pjesë e projektit “Silk City”.

Ata kanë shpalosur më shumë detaje për projektin e tyre “Silk City”, të cilin e kanë realizuar si homazh ndaj qyteteve më të mëdha të muzikës, si Çikago, Londra, Paris etjerë.

Në mesin e zbulimeve ka qenë edhe bashkëpunimi i tyre me këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, bashkëpunim i cili pritet që të publikohet këtë verë, shkruan Billboard. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing