Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Drake publikon këngën e re (Video)

Muzikë  |  28.05.2018 Ora 11:18   
Pas sukseseve të mëdha më dy këngët e tij të fundit “God’s Plan” dhe “Nice For What”, tani reperi i famshëm kanadez, Drake ka publikuar edhe këngën e tij më të re.

Kënga më e re nga Drake mbanë titullin “I  Am Upsed” dhe u lansua në treg dy ditë më parë, shkruan Radio Plus.

Ylli i muzikës rap, Drake për javë të tëra dominoi toplistat botërore me singlin e tij “God’s Plan” , menjëherë pas “God’s Plan”, “Nice For What”, poashtu shënoi një popullaritet të madh, dhe njejtë mendohet të pritet edhe kënga e re “I  Am Upsed”.

Pas këtyre sukseseve, tani Drake ka paralajmëruar edhe albumin e tij më të ri, që është edhe albumi i nëntë në karrierën e tij dhe mbanë titullin “Scorpion”.

“Scorpion” pritet të publikohet gjatë muajit qërshor të këtij viti. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing