Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ri-regjistrimi i Blowin' in the Wind nga Bob Dylan do të shitet në ankand

Muzikë  |  26.05.2022 Ora 18:41   

Ri-regjistrimi i këngës 'Blowin' in the Wind' nga Bob Dylan do të shitet për të paktën 600,000 £ në ankand.

Këngëtari, 81 vjeç, krijoi versionin e ri të këngës së tij të vitit 1963 për një shitje të ardhshme në ankandin Christie's në Londër.

E shkruar fillimisht në vitin 1962 dhe e lansuar në albumin e dytë në të Dylan, "The Freewheelin", kjo këngë do të dalë në ankand me datën 7 korrik.

Pritet që hitit i Dylan të arrijë shumën e vlerësuar në mes 600,000 dhe 1,000,000 £.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing