Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Amber Heard i tha trupit gjykues se ajo është poshtëruar: "Unë nuk e meritoj këtë"

Film  |  27.05.2022 Ora 10:13   
Amber Heard u tha juristëve të enjten se ajo është poshtëruar nga gjyqi për shpifje me ish-bashkëshortin Johnny Depp dhe meriton të rimarrë zërin e saj.

Herad ishte dëshmitarja e fundit e thirrur në gjyq, i cili ka qenë duke u zhvilluar për gjashtë javët e fundit në Fairfax, Va. Të dyja palët pushuan çështjet e tyre të kundërshtimit të enjten. Fjalët përfundimtare do të bëhen të premten dhe më pas juria do të fillojë diskutimet, të cilat pritet të zgjasin deri javën e ardhshme.

Depp e ka akuzuar Heard për shkatërrimin e karrierës së tij me akuza të fabrikuara për dhunë në familje dhe sulm seksual. Ajo gjithashtu ka paraqitur një kundërpadi prej 100 milionë dollarësh, duke pretenduar se ka pësuar trauma emocionale dhe dëmtime në karrierë nga pretendimet se ka kryer një "mashtrim abuzimi".

Të enjten në mëngjes, Heard foli me terma emocionale për të parë dëshminë e saj për sulmin seksual si tallje në mediat sociale.
"Ka qenë e mundimshme," tha ajo. “Kjo është poshtëruese për çdo qenie njerëzore. Ndoshta është e lehtë ta harrosh këtë, por unë jam qenie njerëzore. Edhe pse Johnny premtoi se unë e meritoja këtë, dhe ai do ta bënte këtë, unë nuk e meritoj këtë."

Të dy Depp dhe Heard dëshmuan gjatë më herët në gjyq. Në ditët e fundit të gjyqit, secila palë thirri klientët e tyre përkatës në tribunë për të dhënë një dëshmi të shkurtër kundërshtimi. Kur ishte radha e tij të mërkurën, Depp përsëri mohoi akuzat e Heard. Ai tha gjithashtu, ndërsa gjyqi nuk ka qenë i lehtë për askënd, “pavarësisht se çfarë ndodh, unë arrita këtu dhe thashë të vërtetën”.
Në dëshminë e saj, Heard tha se Depp ka "nxitur miliona njerëz" për të zhvilluar një fushatë kundër saj në emër të tij. Ajo tha se po "ngacmohet, poshtërohet dhe kërcënohet çdo ditë".

“Njerëzit duan të më vrasin dhe ma thonë këtë çdo ditë”, tha ajo. “Unë nuk jam ulur në këtë sallë gjyqi duke qeshur, duke buzëqeshur dhe duke bërë shaka,” vazhdoi ajo, duke aluduar për sjelljen e Depp gjatë gjyqit. "Kjo është e tmerrshme."
Heard tha se ajo "nuk është një shenjtore" dhe nuk po përpiqet ta paraqesë veten si të tillë. Ajo gjithashtu tha se ka të drejtë të tregojë historinë e saj.

"Unë kam të drejtën si amerikane të flas për atë që më ndodhi, të zotëroj historinë time dhe të vërtetën time," tha ajo. “Shpresoj të më kthehet zëri. Kjo është gjithçka që dua.”

Depp ngriti padi lidhur me shkrimin e Heard në Washington Post të vitit 2018, në të cilin ajo e përshkroi veten si një "figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje". Ajo nuk e citoi Depp-in me emër, por shkroi se kishte parë drejtpërdrejt sesi institucionet mbrojnë burrat e akuzuar për abuzim.
 
Avokata e Depp, Camille Vasquez, sugjeroi gjatë marrjes në pyetje se arsyeja që gjyqi ka qenë i vështirë për Heard është se, "Gënjeshtrat tuaja i janë ekspozuar botës, shumë herë".

"Unë nuk kam gënjyer për asgjë," tha Heard.

Vasquez gjithashtu akuzoi Heard-in për dërgimin e një videoje në TMZ në gusht të vitit 2016, që përshkruante Depp duke bërtitur dhe përplasur dollapet në kuzhinë. Vasquez gjithashtu akuzoi Heard se kishte paralajmëruar paparacët se ajo do të ishte në gjykatën e Los Angeles County në maj 2016, për të paraqitur një urdhër ndalimi të dhunës në familje me një mavijosje në fytyrën e saj. Siç kishte bërë më herët në gjyq, Heard mohoi të kishte dhënë informacion nga ana e sa.

Vasquez gjithashtu vuri në dukje dëshminë përgënjeshtuese të tre dëshmitarëve që kanë dalë për të folur në emër të Depp ditët e fundit, duke përfshirë edhe ish të dashurën e tij Kate Moss.

Heard tha: “Unë e di se sa njerëz do të dalin dhe do të thonë çfarëdo për të. Kjo është fuqia e tij, "tha Heard. “Kjo është arsyeja pse e shkrova esenë. Unë fola për atë fenomen, sa njerëz do të dalin në mbështetje të tij dhe do të bien në pushtetin e tij. Ai është një njeri shumë i fuqishëm dhe njerëzve u pëlqen të fitojnë favore me burra të fuqishëm.”
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing