Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jodie Foster do të luajë në sezonin 4 të "True Detective" në HBO

Film  |  27.05.2022 Ora 11:15   
Jodie Foster është vendosur për një nga rolet kryesore në sezonin 4 të "True Detective" në HBO, ka mësuar Variety.
Sezoni i ri i serialit kriminal të antologjisë u raportua për herë të parë se është në zhvillim në mars 2022, megjithëse asnjë detaj zyrtar i komplotit nuk u konfirmua në atë kohë.

Tani dihet se në sezonin e katërt, kur bie nata e gjatë e dimrit në Ennis, Alaska, gjashtë burrat që drejtojnë Stacionin Kërkimor Arktik Tsalal zhduken pa lënë gjurmë. Për të zgjidhur çështjen, detektivët Liz Danvers (Foster) dhe Evangeline Navarro do të duhet të përballen me errësirën që mbajnë në vetvete dhe të gërmojnë në të vërtetat e përhumbura që shtrihen të varrosura nën akullin e përjetshëm.

Foster është dy herë fituese e çmimit Oscar dhe katër herë e nominuar. Ajo fitoi çmimin për aktoren më të mirë për rolet e saj në "The Accused" dhe "The Silence of the Lambs". Ajo u nominua për herë të parë në kategorinë e aktores më të mirë dytësore për rolin e saj të parë në filmin "Taxi Driver" të Martin Scorsese. Ajo u nominua për herë të fundit në 1995 për rolin e saj kryesor në "Nell". Ajo mbajti një sërë rolesh televizive në fillim të karrierës së saj, por që nga ajo kohë është njohur kryesisht për punën e saj në film. Megjithatë, ajo u nominua për çmimin Emmy për regjinë e një serie komedi për punën e saj në "Orange Is the New Black"
 
Foster është përfaqësuese e AAC-së, Zyrave Ligjore Matthew Saver dhe Viewpoint.

Issa López është i bashkangjitur për të shërbyer si skenariste dhe producente ekzekutive në sezonin e ri përveç regjisë. Alan Page Arriaga gjithashtu do të shkruajë dhe do të jetë producent ekzekutiv. Foster do të jetë producente ekzekutive, përveç rolit kryesor. Barry Jenkins, Adele Romanski dhe Mark Ceryak nga Pastel do të jenë gjithashtu producentë ekzekutiv. Pastel është aktualisht nën një marrëveshje të parë me HBO dhe HBO Max. Anonymous Content, e cila ka prodhuar sezonet e kaluara të shfaqjes, do të jetë gjithashtu producent ekzekutiv së bashku me krijuesin e serialit Nic Pizzolatto dhe Matthew McConaughey, Woody Harrelson dhe Cary Joji Fukunaga të Sezonit 1.
 
Sezoni 3 i shfaqjes, me Mahershala Ali dhe Stephen Dorff, u transmetua në 2019. Sezoni 2 u transmetua në 2015, me Colin Farrell, Rachel McAdams, Vince Vaughn dhe Taylor Kitsch që kryesojnë kastin. Sezoni fillestar, me aktorët Harrelson dhe McConaughey, u zhvillua në vitin 2014. Në tre sezonet e tij deri më sot, "True Detective" është nominuar për 23 çmime Emmy me pesë fitore, të cilat ishin të gjitha për sezonin e parë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing