Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Oura dhe Gucci bashkëpunojnë në një unazë luksoze Wellness

Shëndeti  |  27.05.2022 Ora 12:57   
Marka luksoze Gucci po bashkon forcat me Oura për të nxjerrë një version premium prej 950 dollarësh të unazës së monitorimit të shëndetit të kompanisë, Oura Ring Gen 3. Është bërë nga titan i veshur me të zezë. Natyrisht, ai përmban gjithashtu logon e ndërthurur të Gucci G, të përfunduar me ar 18 karatësh. Përveç përfundimit dhe konstruksionit premium, edicioni Gucci i Unazës Oura ka të njëjtat veçori dhe sensorë si një Gen 3 standard.
 
Oura Ring Gen 3 gjurmon metrikat si rrahjet e zemrës, temperaturën dhe oksigjenin e gjakut nga gishti juaj. Fillimisht i lançuar në nëntor 2021, edicioni i rregullt i titanit kushton midis 300 dhe 400 dollarë dhe vjen në një fije ari, argjendi ose të zezë mat. E projektuar për t'u mbajtur gjatë gjithë ditës dhe natës, unaza gjithashtu gjurmon gjumin dhe llogarit një rezultat ditor të "gatishmërisë" bazuar në të gjitha statistikat tuaja shëndetësore. Ai do të marrë një përditësim më vonë në 2022 për të shtuar gjurmimin e oksigjenit në gjak, rrahjet e zemrës gjatë stërvitjeve dhe një algoritëm të ri gjumi.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Shëndeti

Marketing