Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

On this day - Duffy

Muzikë  |  23.06.2022 Ora 9:19   
Me datën 23 qershor të vitit 1984 lidni këngëtarja dhe tekstshkruesja uellsiane Aimee Anne e njohur më mirë me emrin e saj artistik Duffy.

Në vitin 2008 Duffy u pozicionua në pozitën e parë në Mbretërinë e Bashkuar me singllin 'Mercy'.

Albumi i saj debutues në “Rockferry” i lansuar në vitin 2008, fitoi disa çmime duke përfshirë çmimin Grammy për Best Pop Vocal Album.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing