Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Regjisori i "Lilo and Stitch" i acaruar për lavdatat që mori "Frozen": "Ne e bëmë atë histori të parët!"

Film  |  24.06.2022 Ora 11:37   
Njëzet vjet pasi u publikua filmi popullor "Lilo & Stitch", bashkëregjisori dhe shkrimtari Chris Sanders pranoi se e sheh "zhgënjyese" që njerëzit e konsiderojnë filmin e Disney-t të vitit 2013 "Frozen" si filmin e parë për motrën,  një premisë që ai tha "Lilo & Stitch” bëri i pari.

"Për të qenë i qartë, unë mendoj se "Frozen" është i mrekullueshëm," tha Chris Sanders.

“Por ishte pak zhgënjyese për mua, sepse njerëzit ishin si, ‘Më në fund, një marrëdhënie jo romantike me këto dy vajza’ dhe mendova: ‘E bëmë këtë! Kjo është bërë absolutisht më parë”, tha ai.

Të dy filmat tregojnë histori të motrave që kapërcejnë problemet dhe mësojnë se janë më mirë së bashku sesa të ndara, në krahasim me shumë filma të tjerë të animuar që përqendrohen rreth një interesi romantik ose shpëtimtar.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing