Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Producenti i "Super Mario" mbron Chris Pratt, për rolin e tij me zë për Mario

Film  |  24.06.2022 Ora 11:54   
Producenti Chris Meledandri goditi fansat e zemëruar për angazhimin e joitalianit Chris Pratt, si zëri i hidraulikut stereotip italian të Nintendo Mario.

Meledandri u përpoq të siguronte fansat se Pratt bëri një punë të shkëlqyer si personazhi ikonë dhe se kur fansat të dëgjojnë zërin e tij, skepticizmi "do të zhduket", raporton Entertainment Weekly.

“Kur njerëzit dëgjojnë performancën e Chris Pratt, kritikat do të zhduken. Ndoshta jo plotësisht,  njerëzve u pëlqen të shprehin mendime, siç duhet”, tha Meledandri.

“Nuk jam i sigurt se kjo është mbrojtja më e zgjuar, por si një person që ka trashëgimi italo-amerikane, ndiej se mund ta marr atë vendim pa u shqetësuar për ofendimin e italianëve apo italo-amerikanëve… Unë mendoj se do të jemi mirë. .”
Fansat e serisë ikonë të lojërave video u zemëruan pasi Pratt u shpall si zëri i personazhit titullar.

“Chris Pratt që luan Marion është italiafobi dhe jam i lodhur duke bërë sikur nuk është”, tha një i pakënaqur në Twitter.

Meledandri tha se partneriteti midis kompanisë prodhuese Illumination dhe Nintendo është "përmbushja e një objektivi vërtet të rëndësishëm" dhe se Nintendo "është një nga kompanitë që e respektojmë dhe e vlerësojmë shumë. Ky bashkëpunim mendoj se është i paprecedentë në afërsinë e tij.”

Filmi fillimisht ishte vendosur të dilte në kinema më 1 dhjetor 2022, por shefi i projektuesit të Nintendo, Shigeru Miyamoto, tha se filmi tani do të lansohet në pranverën e 2023.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing