Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Johnny Depp pas 25 vitesh sërish regjisor

Film  |  16.08.2022 Ora 11:18   
Johnny Depp do të dalë pas kamerës për herë të parë në 25 vjet për të drejtuar Modiglianin.

Aktori i Pirates of the Caribbean, i cili bëri debutimin e tij artistik regjisorial me The Brave në 1997, do të drejtojë dhe prodhojë një film për artistin italian Amedeo Modigliani.

“Saga e jetës së zotit Modigliani është ajo që unë jam jashtëzakonisht i nderuar dhe me të vërtetë i përulur ta sjell në ekran”, tha Depp në një deklaratë për The Hollywood Reporter. "Ishte një jetë me vështirësi të mëdha, por një triumf përfundimtar,  një histori universale njerëzore me të cilën mund të identifikohen të gjithë shikuesit."

Depp gjithashtu do të prodhojë filmin së bashku me aktorin veteran Al Pacino dhe producentin Barry Navidi, projekti thuhet se do të fillojë xhirimet në pranverën e vitit 2023.

"Ky projekt ka qenë shumë afër zemrës së Al Pacino. Al më prezantoi me shfaqjen "Modigliani" shumë vite më parë dhe unë menjëherë u dashurova me të", shtoi Navidi. "Kjo është një pjesë e jetës së Modit dhe jo një biografi. Ka qenë një ëndërr e imja të punoj përsëri me Johnny,  ai është një artist i vërtetë me një vizion të mahnitshëm për të sjellë këtë histori të mrekullueshme në ekran."

Filmi është i bazuar në shfaqjen me të njëjtin emër nga Dennis McIntyre dhe do të përshtatet për ekran nga Jerzy dhe Mary Kromolowski.

Historia zhvillohet në Paris në vitin 1916.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing