Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Eleni Foureira dhe Ermal Meta do të performojnë në Tiranë

Muzikë  |  04.07.2018 Ora 10:44   
Pas Rita Orës dhe Ermal Metës, këtë verë në Tiranë do të performojë edhe një artise tjetër me prejardhje shqiptare, me famë botërore, shkruan Radio Plus.

Bëhet fjalë për Eleni Foureira, krijuesen e këngës “Fuego” më të cilën ka fituar vendin e dytë në Eurosong 2018, duke përfaqesuar Qipron. Bashkë me Elein do të performojë edhe Ermal Meta.

Lajmin për performancën e Elenit dhe Ermalit në Tiranë e ka bërë të ditur kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Pas @ritaora dhe @ermalmetamusic një tjetër shqiptare që po shkëlqen me muzikën e saj vjen në Tiranën tonë. Ajo është @foureira në datë 25 Korrik në Sheshi Skenderbej së bashku me shumë artistë të tjerë në një mbrëmje të paharrueshme në Coca-Cola Summer Fest”, ka shkruar Veliaj në lligarinë e tij në rrjetin social, Instagram.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing