Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa, artistja më e suksesshme në Britani

Muzikë  |  09.07.2018 Ora 10:38   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes me punën dhe përkushtimin që ka ndaj muzikës, shkruan Radio Plus.

Sipas “Music News Facts”, Dua Lipa zyrtarisht është artistja femër më e dëgjuar në Britaninë e Madhe për vitin 2018.
“New Rules”, “IDGAF”, dhe “One Kiss” janë këngët më të dëgjuara të Dua Lipës.

Dua Lipa është në qendër të vëmendjes edhe me performancat dhe paraqitjet e saj nëpër koncerte në vende të ndryshme të botës, ku po shfaqet tejet e veçantë. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing