Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora dhe Dua Lipa konkurente në MTV Video Music Awards

Muzikë  |  17.07.2018 Ora 11:18   
Në mesin e artistëve të nominuar në edicuonin e sivjemë të MTV Video Music Awards, janë edhe tri këngëtaret me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, shkruan Radio Plus.

Rita Ora është nominuar në dy kategori me këngën “Lonely Together” të cilën e ka në bashkëpunim me Dj-in e njohur, tashmë të ndjerë Avicii.

Rita është nominuar në kategorinë “Best Dance” ku për të marrë këtë çmim është në konkurrencë The Chainsmokers, David Guetta dhe Sia, Marshmello ft. Khalid, Zedd & Liam Payne, por në konkurencë për të fituar këtë çmim është edhe këngëtarja tjetër nga Kosova, Dua Lipa me këngën e saj të fundit “One Kiss” të cilën e ka në bashkëpunim me Calvin Harris.

Rita Ora me “Lonely Together është nominuar edhe në kategorinë “Best Visual Effects” ku për të marrë këtë çmim është në konkurrencë më Ariana Grande me “No Tears Left to Cry”, Eminem ft. Beyoncé me “Walk On Water”, Kendrick Lamar & SZA me  “All The Stars”, Maroon 5  me “Wait” dhe Taylor Swift me “Look What You Made Me Do”.  

Dua Lipa, është nominuar në tri kategori të Video Music Award të MTV-së: "Song of the Year", "Best Dance", "Best Choreography", ndërkaq Bebe Rexha është nominuar në kategorinë “Best Collaboration", për bashkëpunimin e saj me grupin e njohur amerikan, në këngën "Meant To Be".
 
    Bruno Mars ft. Cardi B – “Finesse (Remix)” – Atlantic Records – Choreography by Phil Tayag & Bruno Mars
    Camila Cabello ft. Young Thug – “Havana” – Syco Music/Epic Records – Choreography by Calvit Hodge and Sara Bivens
    The Carters – “APES**T” – Roc Nation/Parkwood Entertainment – Choreography by Sidi Larbi Cherkaoui and Jaquel Knight
    Childish Gambino – “This Is America” – mcDJ / RCA Records – Choreography by Sherrie Silver
    Dua Lipa – “IDGAF” – Warner Bros. Records – Choreography by Marion Motin
    Justin Timberlake – “Filthy” – RCA Records – Choreography by Marty Kudelka, AJ Harpold, Tracy Phillips, and Ivan Koumaev


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing