Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rikthehet grupi i famshëm “Take That”

Muzikë  |  19.07.2018 Ora 10:35   
Pop grupi i njohur britanik “Take That” shumë shpejt do të publikoj një album të ri, i cili do t’i përmbajë disa prej hiteve të tyre të të njohura dhe disa këngë të reja, shkruan Radio Plus.

Lajmin për albumin e ri e ka bërë të ditur njëri prej anëtarëve të grupit, Mark Owen në llogarinë e tij në Twitter.

Lansimi i albumit të ri do të bëhet gjatë vitit 2019, për të shënuar dhe festuar krijimin e grupit “Take That”, të përbërë nga Robbie Williams, W, Mark Oëen, Jason Orange, Howard Donald.

I vetmi fakt paksa i trishtueshëm për fansat e “Take That” është se për momentin nuk është parashikuar pjesmarrja e Robbie Williams dhe Jason Orange.

Ky do të jetë një rikthim i rëndësishëm për grupin “Take That”, të cilët, që nga 1996-a kur Robbie Williams braktisi grupin, nuk përjetoi më shkëlqimet e viteve 90-ta, gjatë të cilëve, grupi i përbërë prej 5 djemve britanikë u ngjiti shumë herë në majat e klasifikimeve botërore. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing