Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vrapuesi i Maratonës së Londrës vdes pasi u rrëzua pas rreth 37 km

Të Tjera  |  03.10.2022 Ora 19:51   

Një burrë 36-vjeçar ka ndërruar jetë pasi u rrëzua më pak se 5 km, larg vijës së finishit në Maratonën e Londrës.

 Vrapuesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, po merrte pjesë në ngjarje dje me 2 tetor, kur u rrëzua.

 Ai filloi menjëherë të merrte trajtim mjekësor dhe brenda tre minutash mbërriti një ambulancë në zonë dhe mundi të fillonte të ofronte ndihmë të mëtejshme.

Vrapuesi u transportua në spital, por më pas vdiq.

Maratona e Londrës TCS konfirmoi lajmin në një deklaratë të lëshuar pasditen e sotme me 03 tetor, një ditë pas ngjarjes.

Organizatori tha: “Me pikëllim të thellë konfirmojmë vdekjen e një pjesëmarrësi në Maratonën e Londrës TCS 2022.

 “Një burrë 36-vjeçar nga Anglia Juglindore u rrëzua ndërmjet kilometrit 37 dhe 38 dhe megjithëse mori trajtim të menjëhershëm mjekësor dhe një ambulancë ishte në vendngjarje brenda tre minutave, ai vdiq më vonë në spital.

 “Të gjithë të përfshirët në organizimin e Maratonës së Londrës shprehën ngushëllimet e sinqerta për familjen dhe miqtë e tij.

 "Familja ka kërkuar privatësi dhe nuk do të jepen detaje të mëtejshme në përputhje me dëshirën e tyre. Shkaku i vdekjes do të përcaktohet më vonë përmes ekzaminimit mjekësorë”.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing