Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sot shënohet Dita Botërore për Mbrojtjen e Kafshëve

Vendi  |  04.10.2022 Ora 8:20   
Sot 4 tetor, shënohet “Dita Botërore për Mbrojtjen e Kafshëve”.

Me këtë rast  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkë organizim me Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, OJQ-në Fondacioni për Mbrojtjen e të Drejtave të Kafshëve si dhe Fondacioni për mbrojtjen e kafshëve “Pylli i Arinjve Prishtina”, do të shënojmë këtë ditë në Pyllin e Arinjve Prishtina, afër liqenit të Badovcit.

Aktivitetet në shënimin e kësaj do të fillojnë nga ora 11:00.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Vendi

Marketing