Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sir Elton John shton 2 data të tjera në turneun përfundimtar

Muzikë  |  04.10.2022 Ora 17:51   

Sir Elton John ka shtuar datat e turneut të tij "Farewell Yellow Brick Road Tour" në Mbretërinë e Bashkuar.

Legjenda 75-vjeçare e muzikës tani do të performojë dy koncerte shtesë në arenën O2 të Londrës me 30 maj të vitit 2023 dhe një koncert në Utilita Arena të Birminghamit me datën 8 qershor të vitit të ardhshëm.

Turneu i Mbretërisë së Bashkuar fillon me datën 2 prill në The O2 dhe aktualisht është planifikuar të përfundojë me dy netë në SSE Hydro të Glasgow.

Turneu rifillon përsëri në 3Arena në Dublin, Irlandë më 28 mars të vitit 2023, pas shfaqjeve të stadiumeve në Amerikën e Veriut, Australi dhe Zelandën e Re.

Ndërsa shfaqja e fundit e Elton John në SHBA do të transmetohet drejtpërdrejt në Disney+.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing