Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa shkëlqen në “Tomorrowland”, e para artiste ndërkombëtare që performon në këtë festival

Muzikë  |  23.07.2018 Ora 9:16   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa, ka shënuar edhe një sukses në karrierën e saj, shkruan Radio Plus.

Të shtunën mbrëma Dua Lipa ka performuar në festivalin e famshëm “Tomorrowland 2018” në Belgjikë, i cili ka filluar të premtën më 20 korrik dhe do të mbahet deri më 29 korrik.

Dua Lipa performancën e saj e ka nisur me këngën “Blow Your Mind”, për të vazhdu për gai një ore rresht me hitet e saj më të njohura si “Scared To Be Lonely”, “New Rules”, “IDGAF” etjerë.

Dua Lipa është e para këngëtarë ndërkombëtare që ka performuar në në Tomorrowland.

“E para këngëtarë ndërkombëtare që ka performuar në në Tomorroëland. Cfarë përvojë e çmendur. Ju falemnderit shumë nga thellësia e zemrës simë”, ka shkruar Dua Lipan ë llogarinë e saj në Instagram, ku ka shpërndarë disa pjesë të performancës së saj. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing