Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Havana" nga Camila Cabello, kënga më e dëgjuar në "Spotify"

Muzikë  |  05.09.2018 Ora 9:42   

Hiti i madh i Camila Cabellos, “Havana” tashmë ka thyer edhe një rekord tjetër, duke u bërë kënga më e transmetuar ndonjëherë nga një artiste femër, në platformën e njohur të muzkës “Spotify”, shkruan Radio Plus.

Këngëtarja 21-vjeçare, Camila Cabello u bë artistja e parë femër, kënga e së cilës është dëgjuar që ka 1 miliard herë në platformën “Spotify”.

Në janar të këtij viti ish anëtarja e grupit të njohur “Fifth Harmony”, Camila Cabello lansoi edhe albumin debutues në karrierën e saj si solo këngëtare, album të cilin e quajiti “Camila Cabello” dhe solli disa hite tjera si “Never Be The Same”, “She Loves Control” etjerë.

Së fundmi, këngëtarja e famshme, ish anëtarja e grupit “Fifth Harmony” Camilia Cabello ka arritur t’i marrë çmimet kryesore në MTV Video Music Aëards 2018, “Video e vitit” për këngën “Havana” dhe çmimin “Artistja e vitit”. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing