Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Lansohet trailer I dokumentarit “Rocketman” biografi e Elton John

Film  |  01.10.2018 Ora 15:38   
Trailer I parë I filmit dokumentarë me titull “Rocketman” kushtuar jetës së muzicientit Elton John tashmë është lansuar. Në rolin kryesor Taron Egerton , ndërsa producent ndër të tjerë është edhe burri I Elton, David Furnish, e vetë Sir Elton John është producent ekzekutiv.

“Rocketman” ka për regjisorë Dexter Fletcher, I cili në këtë biografi ka paraqitur gjithashtu glamurin e viteve të 70-ta të yllit të muzikës, si dhe paraqet atë si ikonë të komunitetit gay.

Gjithashtu sipas trailerit bëhet e dukshme se biografia e tij do të përqëndrohet edhe në përdorimin e drogës nga ana e John.

“Rocketman” do të lansohet në Amerikë me datën 17 maj të vitit 2019, ndërsa Britania e Madhe do ta ketë në kinema prej datës 13 maj./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing