Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Russell Crowe nuk do të përfshihet në vazhdimin e Gladiatorit

Film  |  31.03.2023 Ora 11:41   
Russell Crowe ka konfirmuar se nuk do të përfshihet në vazhdimin e ‘Gladiator’.
 
Aktori 58-vjeçar fitoi një Oskar për portretizimin e tij si gjenerali romak Maximus Decimus Meridius në epikën historike, por zbuloi se regjisori Sir Ridley Scott dhe ekipi nuk kanë qenë në kontakt me të për vazhdimin e shumëpritur - i cili do të zhvillohet 20 vjet pas filmit të parë.

Russell i tha RTE Radio One 'The Ryan Tubridy Show': "Jam i sigurt se në një moment në kohë ata do të duan të më pyesin për diçka, por ata nuk kanë sjellë asgjë për një kohë.
 
"Është një zgjatim i narrativës, por është shumë përtej kalimit të Maximus, kështu që nuk më përfshin aspak mua."
 
Në vazhdim do të luajë Paul Mescal si Lucius, nipi i Commodus (Joaquin Phoenix) i cili u vra nga Maximus i Crowe. Barry Keoghan dhe Denzel Washington janë të vendosur të shfaqin të dy dhe Crowe mendon se filmi është një "ide e zgjuar".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing