Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Martin Scorsese do të bëjë një film për Jezusin

Film  |  30.05.2023 Ora 11:53   
Martin Scorsese do të bëjë një film për Jezusin.
 
Regjisori legjendar i filmit u takua me Papa Françeskun gjatë fundjavës në turneun e tij pas Kanës në Itali dhe konfirmoi se ai ka një projekt në përgatitje për Krishtin.
 
Duke folur në një konferencë në Vatikan, Scorsese tha: "Unë i jam përgjigjur thirrjes së Papës për artistët në të vetmen mënyrë që di: duke imagjinuar dhe shkruar një skenar për një film për Jezusin".
 
Regjisori shtoi: "Dhe unë jam gati të filloj ta bëj atë."
 
Scorsese, 80 vjeç, më parë është frymëzuar nga feja për punën e tij teksa realizoi filmin e vitit 1988 "Tundimi i fundit i Krishtit" dhe "Heshtja" për të krishterët jezuitë në vitin 2016.
 
Regjisori i 'Killers of the Flower Moon' kohët e fundit u ankua se nuk kishte "më kohë" për të bërë filma për shkak të viteve të tij të avancuara.
 
Duke folur për Deadline, Martin tha: “Do të doja të bëja një pushim për tetë javë dhe të bëja një film në të njëjtën kohë.
 
"E gjithë bota është hapur për mua, por është tepër vonë. Është tepër vonë. Jam plakur. Lexoj gjëra. Unë shoh gjëra. Dua të tregoj histori dhe nuk kam më kohë."
 
Scorsese bashkohet me Leonardo DiCaprio për herë të gjashtë në epikën e re perëndimore dhe beson se ylli i 'Titanic' është një "aktor natyral i filmit".
 
Ai tha: "Ajo që është e mrekullueshme për Leo, dhe kjo është arsyeja pse ne punojmë së bashku kaq shpesh, është që ai shkon atje. Ai shkon në këto vende të çuditshme që janë kaq të vështira dhe të ndërlikuara, dhe përmes konvolucionit, disi ka një qartësi që mund ta arrijmë. .
 
"Dhe zakonisht është në shprehjen, në fytyrën e tij, në sytë e tij. Këtë ia kam thënë gjithmonë. Ai është një aktor i natyrshëm filmi."
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing