Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sam Smith paralajmëron bashkëpunimin 'special' me yllin brazilian të popit Anitta

Muzikë  |  30.05.2023 Ora 14:34   
Dyshja janë gati të publikojnë së bashku një këngë ende të pa shpallur dhe Sam, 31 vjeç, është plot lavdërime për yllin latin 30-vjeçar.

Sam tha për Harper's BAZAAR: “Energjia e Anitës është e mahnitshme. Krijuesi i hitit "Unholy" shtoi se Anitta kishte një "vizion të qartë" për duetin e tyre.

Këngëtarja dhe aktorja, emri i vërtetë i së cilës është Larissa de Macedo Machado, së fundmi u largua nga labeli kryesor Warner Music pas 11 vitesh pasi u ankua se nuk po promovonin siç duhet këngën e saj 'Envolver'.

Në një deklaratë të përbashkët, labeli dhe artisti thanë në prill: “Pas njëmbëdhjetë vitesh partneritet të suksesshëm, ne kemi rënë dakord të shkojmë në rrugët tona të ndara.

“Anitta dëshiron të falënderojë ekipin e Warner Music për të gjithë mbështetjen e tyre. Dhe ekipi i Warner i uron Anittës çdo të mirë në të ardhmen.”
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing