Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jessica Chastain u regjistrua për Memory pasi donte të bënte një film 'më të vogël'

Film  |  28.09.2023 Ora 9:16   

Jessica Chastain u regjistrua për Memory sepse ishte e prirur të bënte një film me buxhet të ulët.
 
Pas një serie të filmave të mëdhenj dhe projekteve të suksesshme në studio, aktorja fituese e Oskarit pranoi të luante së bashku me Peter Sarsgaard në "Michel Franco's Memory" sepse ishte gati për një ndryshim të ritmit.
 
"Unë kam pasur gjithmonë dëshirën të bëj diçka më të vogël dhe të punoj me kineast që udhëheqin me histori dhe kanë këndvështrimin e tyre unik dhe nuk drejtojnë nga komiteti. Më duket zhgënjyese kur një regjisor ka 10 persona, qofshin ata drejtues. apo çfarë, regji me ta”, tha ajo për IndieWire.
 
Në Memory, Chastain luan Sylvia-n, një alkoolike e shëruar që po përballet me traumën e fëmijërisë. Aktorët nuk kishin rimorkio gjatë xhirimeve dhe Chastain nuk vishte make-up, stiloi flokët e saj dhe bleu kostumet e saj.

 Franko kishte frikë se ajo mund të kishte një problem me stilin e tij të produksionit, por ylli i The Eyes of Tammy Faye nuk ishte i shqetësuar nga kjo.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing