Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Skenaristja e Bambi mendon se ribërja e Disney duhet të jetë më miqësore për fëmijët

Film  |  28.09.2023 Ora 9:21   

Lindsey Anderson Beer mendon se ribërja e "Bambi" duhet të jetë më miqësore për fëmijët sesa origjinali.
 
Drejtorja e 'Pet Semetary: Bloodlines' - të cilit i është dashur të tërhiqet nga rindezja e ardhshme e animuar kompjuterike e Disney për shkak të angazhimeve të tjera - ka këmbëngulur se kaq shumë familje nuk u kanë treguar fëmijëve të tyre të vegjël klasikun origjinal të vitit 1942.
 
Ajo i tha Collider: “Ajo që është interesante për Bambin për mua është se është absolutisht një klasik dhe është një poezi e bukur dashurie, aq artistike për të.
 
Unë mendoj se ka një brez të tërë fëmijësh që nuk e kanë parë kurrë origjinalin dhe kjo është shumë e ndryshme nga, le të themi, " Little Mermaid" ose "Aladdin" ose filmat e lulëzimit të viteve '90 që ata patjetër i kanë parë tashmë.
"Nuk mund t'ju them se sa fëmijë kam parë që nuk e kanë parë kurrë "Bambi", gjë që është një turp."
 
Ndërsa Anderson Beer theksoi se origjinali është "një film kaq i mrekullueshëm", ajo këmbënguli se është një "ritëm i ndryshëm" nga "audienca moderne është mësuar me të".
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing