Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ibrahimovic: 'Respektoni rregullat e COVID'

Sport  |  29.10.2020 Ora 17:32   
Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic në mënyrë indirekte i përgjigjet yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo duke u kërkuar njerëzve që ‘të mos sfidojnë COVID-19 dhe të respektojnë rregullat’.

Sulmuesi Rossonerë inkurajoi italianët që të mbanin ‘distancë’ dhe të mbanin maska në betejën kundër koronavirusit.

Sulmuesi i Zonjës së Vjetër, Cristiano Ronaldo nuk ishte i lumtur të ulej kundër Barcelonës mbrëmë dhe postoi foto duke thënë se ai ndihej ‘mirë dhe i shëndetshëm’.

Ibrahimoviç është përgjigjur indirekt duke bërë shaka se njerëzit duhet të respektojnë rregullat pasi ‘ju nuk jeni Zlatan’.

"Virusi më sfidoi dhe unë fitova," tha ai në Instagram. "Por ju nuk jeni Zlatan, mos e sfidoni virusin.

“Përdorni kokën, respektoni rregullat: distancën dhe shenjën, gjithmonë. Ne do të fitojmë! ”/radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing