Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bayern Munich pësoi humbjen më të keqe të ndonjëherë të kupës së DFB-Pokal në ndeshjen me Monchengladbach

Sport  |  28.10.2021 Ora 12:22   
Bayern Munich pësoi humbjen e tyre më të keqe ndonjëherë në DFB-Pokal të mërkurën kur u mposht 5-0 nga Borussia Monchengladbach.

Gladbach kaloi në epërsi brenda dy minutave dhe ishte 3-0 pas 21 minutash, hera e parë që Bayern kishte pranuar tre gola aq herët në një ndeshje të Kupës së Gjermanisë. Ramy Bensebaini dhe Breel Embolo shënuan secili nga një palë gola për vendasit, me Kouadio Kone që gjeti gjithashtu rrjetën për golin e tij të parë të Gladbach.

“Jam absolutisht i tronditur” tha drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic për ARD pas ndeshjes. “Ne nuk ishim në atë ndeshje. Në çdo situatë ata ishin më të ashpër se ne. "Një ndërprerje kolektive. Kjo ishte e pashpjegueshme. Ne e dimë se sa e vështirë është gjithmonë në Gladbach, e kemi diskutuar më parë.

Është e vështirë të shpjegohet, duhet të jem i sinqertë." ka thënë Hasan Salihamidzic

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing