Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jennifer Lawrence e impresionuar nga skenari i “Don't Look Up”

Film  |  29.11.2021 Ora 8:18   
Jennifer Lawrence ka thënë se është e mahintur nga ideja "gjeniale" e Adam McKay për filmin e ri “Don't Look Up”.
 
Në filmin e ardhshëm, aktorja luan Dr. Kate Dibiasky, një astronome e nivelit të ulët, e cila së bashku me Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio), duhet të shkojnë në një turne gjigant mediatik për të paralajmëruar njerëzimin për një kometë që po afrohet që do të shkatërrojë planetin Tokë.
 
Ndërsa detajet rreth komplotit janë të kufizuara, Lawrence ka këmbëngulur se ajo ishte mahnitur nga skenari i McKay që në leximin e parë.
 
"Gjithmonë kam dashur të punoj me Adam McKay, jam një fanse e madh. Kur lexova skenarin, mendova se ishte gjenial," tha ajo.
 
“Don't Look Up”, në të cilin  gjithashtu luajnë Rob Morgan, Jonah Hill, Cate Blanchett dhe Meryl Streep, do të fillojë të shfaqet në kinema nga 10 dhjetori, përpara se të transmetohet në Netflix më vonë gjatë muajit.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing