Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të humbasin një festë të madhe të gjyshes së tij

Të Tjera  |  17.01.2022 Ora 9:57   
 Princi Harry dhe Meghan Markle mund të humbasin një festë të madhe të gjyshes së tij, Mbretëreshës Elizabeth II, për shkak të një mosmarrëveshjeje me qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar mbi marrëveshjet e tyre të mundshme të sigurisë.
 Princi, i cili është gjithashtu Duka i Sussex-it, po kërkon një rishikim gjyqësor të një vendimi nga Ministria e Brendshme e Mbretërisë së Bashkuar që e pengon atë të paguajë personalisht për mbrojtjen e policisë kur është në Britani.
 Çifti mund të humbasë festimet për jubileun platinor të Mbretëreshës Elizabeth II mes një mosmarrëveshjeje për sigurinë me qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar.
 
Mosmarrëveshja potencialisht mund të parandalojë pjesëmarrjen e Princit Harry dhe familjes së tij në ngjarjet për jubileun platinor të gjyshes së tij të planifikuar për verën e vitit 2022 që shënon 70 vjetorin e Elizabeth II në fron.
Planet për festimin e 70-vjetorit të Elizabeth II në fronin britanik u njoftuan në fillim të kësaj jave. Ato do të përfshijnë një sërë ngjarjesh gjatë verës, si për publikun britanik ashtu edhe për familjen mbretërore.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing