Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nesër nis Panairi i Librit “Tirana 2018”, Kolegji ILIRIA promovon botimet e veta

Kulturë  |  13.11.2018 Ora 10:39   
Nesër më 14 nëntor, hapet edicioni 21 më radhë i panairit të librit “Tirana 2018”.

Programi i aktiviteteve tashmë është bërë publik dhe do të zhvilllohet përgjatë pesë ditëve, deri më 18 nëntor.

Qysh në ditën e parë të panairit, më 14 nëntor, duke filluar prej orës 12:30, Kolegji ILIRIA do të promovojë katër botime:

“ILIRIA DHE ILIRËT” - Prishtinë, 2018
“Shqipja standarde dhe gjendja aktuale e përdorimit të saj” - Prishtinë, 2018
“Akademik Aleksandër Stipçeviq” -  Prishtinë, dhe
 “ILIRIA INTERNATIONAL REVIEË Nr. 1 – Prishtinë, 2018

Një ditë më pas, të enjten, 15 nëntor, Shoqata e Botuesve Shqiptarë, do të organizojë konferencën “Sfidat e leximit sot! Çfarë lexojnë të rinjtë në Shqipëri?”, në një panel diskutimi me botues, shkrimtarë, përfaqësues të institucioneve të kulturës dhe arsimit, mësues, punonjës të bibliotekave, përkthyes etj., për të shkëmbyer mendime rreth promovimit të leximit dhe edukimit të lexuesve, fëmijë dhe të rinj.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing