Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nico Parker, Mason Thomas do të luajnë në How to Train Your Dragon

Film  |  31.05.2023 Ora 11:37   
Nico Parker dhe Mason Thomas do të luajnë në adaptimin live-action të 'How to Train Your Dragon'.
 
Aktorja e 'Last of Us' do të portretizojë Astrid-in, ndërsa aktori 15-vjeçar i 'Black Phone' do të luajë rolin e kalorësit të tij njerëzor Hiccup në filmin e ardhshëm, ka zbuluar The Hollywood Reporter.
 
Sipas gazetës, shkrimtari dhe regjisori Dean DeBlois - i cili gjithashtu drejtoi filmat origjinal - kaloi muaj të tërë duke kërkuar për aktorët e duhur që do të ishin në gjendje të rriteshin në role në mënyrën se si personazhet rriten në pjekuri gjatë gjithë serialit, i cili pati kërcime. mosha në të tre filmat për të nxjerrë në pah faza të ndryshme të jetës.
 
Jay Baruchel dhe America Ferrera fillimisht shprehën Hiccup dhe Astrid në trilogjinë e animuar.

Origjinali 'How To Train Your Dragon' doli në ekran në vitin 2010 dhe pati një sukses të konsiderueshëm.
 
Filmi prezantoi Hiccup, një adoleshent i papërshtatshëm që studion në një shkollë kundër dragonjve - dhe ai përpiqet të provojë se është një viking i vërtetë.
 
Dhe lajmet për një adaptim live-action bazuar në librat e Cressida Cowell vijnë pasi DeBlois këmbënguli se seriali i animuar do të përfundonte në tre filma.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing