Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ceferin shpreson mandatin e dytë në krye të UEFA-së

Sport  |  06.02.2019 Ora 12:25   
Kreu i futbollit të Evropës, Aleksander Çeferin, pritet të rizgjidhet president i UEFA-s, në Kongresin zgjedhor që do të mbahet të enjten në Romë.

Avokati slloven ka premtuar se gjatë mandatit të ardhshëm 4-vjeçar, nëse e fiton, do të përpiqet të balancojë dallimin mes skuadrave të mëdha të Evropës me të tjerat më të vogla, që po ankohen se kanë mbetur shumë prapa në aspektin financiar, shkruan RadioPlus, përcjellë nga Koha Ditore.

Klubet e mëdha të Evropës po insistojnë në ndryshime drastike në kuadër të garave të UEFA-s, përfshirë këtu Ligën e Kampionëve, pasi dëshirojnë që të përballen më shpesh njëra me tjetrën, duke eliminuar skuadrat e vogla. UEFA po shikon për një format që do të kënaqte ekipet e mëdha, dhe i cili duhej të niste në vitin 2024.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing