Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Claudio Pizarro vazhdon me rekorde në Bundesligë

Sport  |  19.02.2019 Ora 13:53   

Në moshën 40-vjeçare dhe ende duke shënuar gola, Claudio Pizarro nuk është i gatshëm të pensionohet.

Sulmuesi i Werder Bremenit është bërë lojtari më i vjetër që ka shënuar gol në Bundesligën gjermane, kur realizoi në barazimin 1:1 të shtunën ndaj Herthas. Ai i siguroi skuadrës së tij një pikë të rëndësishme në luftën për një vend në kupat evropiane, shkruan Koha Ditore.

Pizarro ka thyer për 15 ditë rekordin. Rekordmeni i kaluar ishte Mirko Votava, që shënoi golin e tij të fundit në Bundesligë, po ashtu për Bremenin në gusht të vitit 1996.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing